• مجوز های زمانی و مکانی

   شرکت‌های حمل‌ونقل بار و رانندگان وسایل نقلیه باری سنگین و نیمه سنگین موظفند برنامه تردد وسایل نقلیه خود در مناطق مختلف شهری را به نحوی تنظیم نمایند که تردد و توقف آنها در محدوده‌های مکانی مطابق زمان مشخص شده  صورت گیرد.

    - مجوز تردد مدت دار: این مجوز تنها برای ناوگان باری سنگین و نیمه سنگین دارای پروانه فعالیت برای تردد در محدودهها و زمانهای مجاز اعلام شده در جدول (1)، بصورت یک ماهه تا سه ماهه و به تشخیص کمیسیون صادر میگردد. تردد ناوگان موضوع این دستورالعمل در خارج از ساعات مجاز تعیین شده در جدول (1) ممنوع بوده و منوط به اخذ مجوز موردی می باشد.

    

   ·        تبصره: مجوز مدت دار یک ماهه در صورت درخواست متقاضی برای محدوده قرمز صادر گردد.

   - مجوز تردد موردی: به منظور فراهم آوردن امکان تردد ناوگان باری برون شهری دارای بارنامه به/ از مبدا/ مقصد مشهد در زمانهای مجاز اعلام شده در جدول (1)، در ساعت معین و با تشخیص کمیسیون صادر میگردد.

   ·        تبصره 1: به منظور فراهم شدن امکان ارایه خدمات ناوگان باری سنگین و نیمه سنگین در مواقع اورژانسی و اضطراری، به سازمان اجازه داده می شود تا با ملاحظه شرایط و با هماهنگی پلیس راهور مشهد نسبت به صدور مجوزهای موردی تا سقف مورد نظر اقدام نماید.

   ·        تبصره 2: ناوگان باری برون شهری و جادهای برای تردد در محدودههای زمانی و مکانی مشهد ملزم به اخذ مجوز تردد موردی می باشند.

   ·        تبصره 3:  تردد در محدوده قرمز تنها با اخذ مجوز موردی و در زمان اعلام شده در جدول (1) مجاز می باشد.

   ·        تبصره 4: سازمان موظف است جهت صدور مجوز تردد به ناوگان برون شهری دارای بارنامه به/ از مبدا/ مقصد مشهد، محلهایی را با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان جهت صدور مجوز تردد برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین جادهای تهیه و به نحو مناسب اطلاعرسانی نماید.

   - محدودههای مکانی به صورت شکل (1) و به شرح زیر تعیین شده است:

   الف) محدوده تردد قرمز: این محدوده برای تردد وسایل نقلیه باری سنگین و نیمه سنگین در محدوده مرکزی شهر می‌باشد. این محدوده خیابان‌های زیر را شامل می‌شود: محدوده داخلی خیابانهای بهار، فدائیان اسلام، 17 شهریور، بلوار وحدت، بلوار شهید کامیاب، شهید هاشمی نژاد و امام خمینی (ره) (منطبق بر محدوده فعلی زوج و فرد) (مطابق شکل 1)

   ب) محدوده تردد زرد: حد فاصل محدوده قرمز تا رینگ بزرگراهی شامل بزرگراه غدیر، بابانظر، چراغچی، آزادی، بولوار استقلال، معلم، شهید قانع، صیاد شیرازی، پیروزی و بزرگراه کلانتری به استثنای بولوار احمد آباد، ملک آباد و وکیل آباد محدوده زرد محسوب میشود. (مطابق شکل 1)

   ج) محدوده تردد سبز: محدوده خارج از محدوده زرد تا حریم شهر محدوده سبز محسوب می‌شود. (مطابق شکل 1)

   ·        تبصره 1: تردد در بلوار احمدآباد، ملک آباد و وکیل آباد پس از تایید کمیسیون و تنها با اخذ مجوز تردد موردی مجاز خواهد بود.

   ·        تبصره 2: معابر مرز محدوده قرمز و زرد و همچنین زرد و سبز جزء محدوده زرد محسوب می گردند.

   جدول (1) محدوده و زمان مجاز تردد وسایل نقلیه باری سنگین و نیمه سنگین درون شهری دارای پروانه فعالیت و برون شهری دارای دارای بارنامه

   ساعت مجاز تردد

   محدوده

   22 الی 9

   قرمز

   21 الی 11 + 15 الی 17

   زرد

   21 الی 17

   سبز

    

   - زمان تردد کلیه وسایل نقلیه باری سنگین و نیمه سنگین درون شهری و برون شهری دارای بارنامه در محدوده های مکانی مطابق جدول (1) تعیین شده است. بر این اساس شرکت‌های حمل‌ونقل بار و رانندگان وسایل نقلیه باری سنگین و نیمه سنگین موظفند ضمن اخذ مجوز تردد مدت دار یا موردی، برنامه تردد وسایل نقلیه خود در مناطق مختلف شهری را به نحوی تنظیم نمایند که تردد و توقف آنها در محدوده‌های مکانی مطابق زمان مشخص شده در این دستورالعمل صورت گیرد.

    

    شکل 1

    

    

   تعداد بازدید :3134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
 • دسترسی سریع
  سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
  ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت
  پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد
 • آمار بازدید از پورتال
  مجموع بازدیدها : 3,315,326
  تعداد بازدید امروز : 485
  تعداد بازدید دیروز : 200
  تعداد بازدید این ماه : 20,748
  آخرین به روزرسانی : 1400/06/29
 • ارتباط با ما
  تلفن :31296812-33448360
  فاکس :31291252
  رایانامه :ftm@mashhad.ir
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد.
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد