• چهارشنبه،02 خرداد 1397
 • ورود
27°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 322
    کد: 124873
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۰۲
    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد خبر داد

    احداث و توسعه ایستگاه های حاشیه ای حمل بار در سطح شهر

    پارک این خودروها در سطح شهر و محلات مختلف آسایش شهروندان را برهم زده است لذا سازمان در راستای رسالت خود در این خصوص اقدام به جانمایی برای موارد مذکور کرده است.
    احداث و توسعه ایستگاه های حاشیه ای حمل بار در سطح شهر

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد از احداث و توسعه ایستگاه های حاشیه ای حمل بار در سطح شهر خبر داد.

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، حسین مختاری ضمن بیان این مطلب گفت: آنچه مدت هاست شهروندان به عنوان مشکل و معضل در حاشیه خیابان ها و معابر شهری با آن دست و پنجه نرم می کنند، پارک حداکثری خودروها می باشد چرا که پارک خودروها گاه به دلایل گوناگون منشاء حادثه آفرینی در شهر می شود.

    وی در ادامه افزود: لذا انتظار می‌رود متولیان نهادهای مربوطه برای ایجاد این زیرساخت مهم، سهم شایسته ای در حفظ زیرساخت های شهری توام با امنیت ترافیکی داشته باشند و در این راستا به استناد بند 12 ماده 7 اساسنامه سازمان، احداث ایستگاه های وسایل حمل و نقل بار از جمله وظایف سازمان می باشد.

    مختاری افزود: با احداث ایستگاه های حمل بار مدیریت فرآیند تخلیه و بارگیری، روان سازی ترافیک معابر شهری و جلوگیری از پارک دوبل، ایمن سازی جابجایی کالا و کاهش خطرات احتمالی در حین انجام عملیات تخلیه و بارگیری و مدیریت مصرف سوخت از جمله الزامات احداث ایستگاه های حاشیه ای برای پارک خودروهای باربری محسوب می شوند.

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد ضمن بیان این مطلب که حجم وسیعی از ترافیک معابر شهری مربوط به ترافیک سرگردان در حال جستجو پارک می باشد عنوان کرد: این امر مشکلاتی از جمله کاهش ظرفیت معابر وتقاطع ها ، کاهش ایمنی عابرین پیاده و افزایش آلودگی هوا وافزایش مصرف سوخت را در پی خواهد داشت.

    حسین مختاری تصریح کرد: : پارک خودروها در حاشیه معابر اصلی همچنین مشکلات ویژه ای را در پی دارد که یکی از مهم ترین آن‌ها اشغال فضای پارک دیگر خودروها، پارک به صورت دوبله و افزایش ترافیک شهری است؛ لذا تعداد 15 ایستگاه در نقاط مختلف بر مبنای اولویت و نتایج مطالعات طرح جامع حمل و نقل بار و با هماهنگی کارگروهی متشکل از گروه نظارت بر حمل و نقل، نماینده ترافیک، رییس اداره ترافیک منطقه و نمایندگان سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد شناسایی و در سال 95 اجرا گردید، همچنین تعداد 40 ایستگاه نیز مصوب شده است که در سالجاری به بهره برداری خواهد رسید که تمامی آنها با دوربین های مستقر در سطح شهر در طول شبانه روز نظارت می شوند.

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در پایان با بیان اینکه عدم وجود مکان های مشخص برای انجام عملیات تخلیه و بارگیری خودروهای باربری در زمان جابه جایی حمل و نقل کالا یکی از مشکلات اصلی ترافیکی شهر مشهد محسوب می شود، تأکید کرد: پارک این خودروها در سطح شهر و محلات مختلف آسایش شهروندان را برهم زده است لذا سازمان در راستای رسالت خود در این خصوص اقدام به جانمایی برای موارد مذکور کرده است.

    تعداد بازدید: 322
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,217,593
  تعداد بازدید امروز : 247
  تعداد بازدید دیروز : 454
  آخرین به روزرسانی : 11:46  1397/03/02
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد