12°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 132
    کد: 152148
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
    در جلسه هم‌اندیشی شهردار منطقه 4 مشهد با مسوولان سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد مطرح شد؛

    تردد خودروهای سنگین و خسارت سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری

    منطقه 4 مشهد نیازمند احداث توقفگاه و پارکینگ ویژه خودروهای سنگین در محدوده بولوار پنجتن و بولوار طبرسی شمالی با توجه به نوع بافت شهری آن است.
    تردد خودروهای سنگین و خسارت سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت‌های شهری

    جلسه هم‌اندیشی شهردار و مسوولان شهرداری منطقه 4 مشهد، معاون اجرایی و جمعی از مسوولان سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در منطقه چهار برگزار شد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، غلامرضا غلامی شهردار منطقه 4 مشهد گفت: با توجه به بازگشایی جمعه بازار شهید شوشتری در انتهای بولوار پنجتن و تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در مسیر جمعه بازار و لزوم توقف تردد خودروها در روزهای جمعه، باید از طریق همکاری با سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد برنامه مشترکی در این زمینه اجرا گردد.
    وی به توقف برخی خودروهای سنگین و حمل فاضلاب‌های شهری در حاشیه معابر طبرسی شمالی و پنجتن اشاره کرد و افزود: این امر علاوه بر مشکلات ترافیکی، مخاطرات زیست محیطی و بهداشتی برای شهروندان ایجاد کرده که نیازمند بررسی و پیگیری جدی است.
    غلامی ادامه داد: منطقه 4 مشهد نیازمند احداث توقفگاه و پارکینگ ویژه خودروهای سنگین در محدوده بولوار پنجتن و بولوار طبرسی شمالی با توجه به نوع بافت شهری آن است.
    شهردار منطقه 4 مشهد به برخورد با تخلیه خاک و نخاله در اراضی رها شده منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: جلسات زیادی برای رفع این معضل با سازمان‌های ذیربط برگزار شد و در این خصوص نسبت به متخلفان اعمال قانون صورت گرفته است.
    غلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طرح تفصیلی مناطق در حال به روزرسانی است بهتر است مکانی برای احداث پارکینگ و توقفگاه خودروهای سنگین در محدوده شهرداری منطقه چهار در نظر گرفته شود.
    در ادامه اسدالله ابراهیم‌زاده، معاون اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: سازمان حمل و نقل بار دورن شهری و حومه شهرداری مشهد، از سال 91 آغاز به کار کرده و مدیریت حمل و نقل بار در مشهد و حومه را به عهده دارد.
    وی با بیان اینکه این سازمان در کل کشور پیشرو بوده است، در خصوص مجوزهای لازم برای ارائه خدمات حمل و نقل بار اظهار کرد: سه مجوز شامل مجوز فعالیت برای ناوگان (خودرو، موتور سیکلت)، مجوز فعالیت شرکت و مجوز اشتغال برای افراد، جهت فعالیت در زمینه حمل بار باید از این سازمان اخذ شود.
    ابراهیم‌زاده پارک و توقف ماشین‌های سنگین در حاشیه معابر را برابر قانون ممنوع دانست و اذعان داشت: 5 توقفگاه برای خودروهای سنگین و نیمه سنگین در سطح شهر احداث شده و 14 توقفگاه بخش خصوصی نیز با مجوز لازم فعالیت دارند.
    معاون اجرایی سازمان مدیریت حمل و نقل و بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد یادآور شد: به دلیل تردد خودروهای سنگین در معابر، سالانه 14 میلیارد تومان به زیرساخت های شهری خسارت وارد می شود.
    ابراهیم زاده در پایان از شهرداری منطقه 4 مشهد درخواست کرد اگر زمینی برای احداث پارکینگ خودروهای سنگین دارند در اختیار این سازمان قرار دهند و سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه آمادگی حمایت از سرمایه گذاران در این زمینه را نیز دارند. 

    تعداد بازدید: 132
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,280,523
  تعداد بازدید امروز : 612
  تعداد بازدید دیروز : 838
  آخرین به روزرسانی : 14:06  1397/07/23
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد