12°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 119
    کد: 152110
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۳/۰۲
    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد مطرح کرد:

    هوشمندسازی صدر اقدامات حمل و نقل بار شهری در مشهد

    مدیریت تردد ناوگان باری در سطح شهر، کاهش مصرف سوخت و زمان سفرهای باری از طریق کاهش سفرهای یک سر خالی حمل بار و حذف تردد ناوگان گردشی و تضمین امنیت و ایمنی حمل و نقل بار در این راستا قابل ذکر است.
     هوشمندسازی صدر اقدامات حمل و نقل بار شهری در مشهد

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد گفت: هوشمندسازی صدر اقدامات حمل و نقل بار شهری مشهد است.
    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، حسین مختاری با بیان این مطلب، گفت: سامانه هوشمند حمل و نقل سامانه‌ای است که در آن از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای پیشبرد اهداف حمل و نقلی استفاده می‌گردد. با عملیاتی شدن سامانه‌های هوشمند حمل و نقل، بستر مناسب برای شفاف‌سازی و استانداردسازی قوانین، فرآیندها، روش‌ها، ضوابط و فرم‌های اداری، یکسان‌سازی اطلاعات و جلوگیری از ثبت داده تکراری و حذف یا ادغام فعالیت‌هایی که دارای روند مشابه هستند، حاصل می‌شود که در مجموع باعث توسعه پایدار از طریق کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری می‌گردد.
    وی با بیان اینکه استفاده از سامانه‌های هوشمند باعث به وجود آمدن جریان اطلاعاتی شفاف میان شرکت‌ها می‌شود، اظهار کرد: این مدیریت به عنوان متولی حمل و نقل بار در شهر مشهد، به منظور مدیریت، برنامه‌ریزی، ساماندهی و نظارت بر حمل و نقل بار درون شهری و حومه جهت دستیابی به حمل و نقل ایمن، روان، پایدار، پاک و امن بار در شهر مشهد بکارگیری و توسعه سامانه‌های هوشمند را در دستور کار قرار داده است.
    هوشمندسازی و کاهش مصرف سوخت
    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در خصوص کارکردهای مهم هوشمندسازی در حمل و نقل بار درون شهری، بیان کرد: مدیریت تردد ناوگان باری در سطح شهر، کاهش مصرف سوخت و زمان سفرهای باری از طریق کاهش سفرهای یک سر خالی حمل بار و حذف تردد ناوگان گردشی و تضمین امنیت و ایمنی حمل و نقل بار در این راستا قابل ذکر است.
    مختاری به درجه‌بندی و کیفیت‌سنجی شرکت‌های حمل و نقل بار اشاره کرد و افزود: فراهم کردن بستر اعمال قانون در موضوعات مرتبط با حمل و نقل بار شامل اضافه بار، ابعاد نامتعارف، تخلیه غیرمجاز، سرعت غیرمجاز و غیره و استفاده هم زمان از زیرساخت‌ها و بسترهای موجود هوشمند در زمینه‌های مختلف مرتبط با حمل و نقل بار از دیگر مواردی است هوشمندسازی می‌تواند موثر واقع شود.
    وی به کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری ناوگان و زیرساخت‌ها از طریق فراهم کردن امکان کنترل دوره‌ای و منظم اشاره کرد و گفت: ایجاد بسترهای صدور مجوزهای زمانی و مکانی، ایجاد سامانه‌های یکپارچه با استاندارد واحد در زمینه خدمات مرتبط با حمل و نقل بار و کاهش دخالت نیروی انسانی در فرآیندها به ویژه فرآیندهای اعمال قانون نیز مورد توجه قرار دارد.
    هوشمندسازی و فراهم آمدن امکان تصمیم‌گیری‌های آتی
    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد به استفاده از سیاست‌ها و ابزارهای تشویقی جهت ترغیب شرکت‌ها و ناوگان به هوشمندسازی اشاره کرد و گفت: هوشمندسازی امکان تجزیه و تحلیل اطلاعات به منظور بهبود فرآیندها و تصمیم‌گیری‌های آتی را فراهم می‌آورد.
    مختاری تحقق این کارکردها را از طریق هوشمندسازی مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل بار، هوشمندسازی شرکت‌های حمل و نقل بار، هوشمندسازی زیرساخت‌های حمل و نقل بار، هوشمندسازی موارد مربوط به رانندگان حمل و نقل بار، هوشمندسازی معابر در خصوص حمل و نقل بار مثل زیرساخت‌های ارتباط ناوگان و معبر، سامانه‌های توزین و هوشمندسازی موارد و فعالیت‌های درون سازمانی شامل صدور مجوزها، بارنامه و غیره از جمله مواردی است که در دستور کار قرار دارد.

    تعداد بازدید: 119
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,280,508
  تعداد بازدید امروز : 597
  تعداد بازدید دیروز : 838
  آخرین به روزرسانی : 14:06  1397/07/23
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد