12°C ابری
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 126
    کد: 150483
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
    از آموزش تا تعیین مسیر تردد محموله‌های ترافیکی در معابر درون‌شهری

    ایمنی حمل و نقل بار بر دوش خادمان شهر

    عبور محموله های ترافیکی از معابر درون شهری سبب افزایش تخریب زیرساخت ها شده و عدم توجه به تردد کالاهای خطرناک به ویژه در مناطق شهری می تواند منجر به بروز فاجعه گردد، این سازمان به عنوان متولی حمل و نقل بار در این شهر نسبت به اجرای طرح مدیریت تردد ضوابط تردد محموله های ترافیکی و کالاهای خطرناک در معابر درون شهری مشهد مقدس اقدام نموده است.
    ایمنی حمل و نقل بار بر دوش خادمان شهر

     

    ایمنی از عوامل مهم و تاثیرگذار در حمل و نقل است که از یک طرف اطمینان به شبکه حمل و نقلی شهری را بالا می‌برد و از طرفی نیز باعث توسعه اقتصاد شهری می شود.

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، حسین مختاری ضمن بیان این مطلب به بهانه روز ملی ایمنی‌ حمل و نقل گفت: در حوزه حمل و نقل بار درون‌ شهری نیز باید در مقوله تردد برای بحث جابه‌جایی ناوگان باری از استانداردهای جهانی استفاده کرد و در این راستا یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در ایمنی حمل و نقل کالا، عامل انسانی محسوب می‌شود.

    حسین مختاری با توجه به مخاطرات ایمنی و حوادث ترافیکی مبتنی بر توقف و تردد خودروهای باری در حاشیه معابر اظهار داشت: تاکنون در مشهد تاکنون تعداد 5 توقفگاه عمومی ناوگان باری احداث شده است.

    وی ضمن تأکید بر این مسئله که دستگاه‌های مختلف در ایمنی حمل و نقل اثرگذار هستند، افزود: فرهنگ ایمنی در حمل و نقل باید در جامعه نهادینه شود و تا زمانی که در سیستم حمل و نقل و رانندگی حاکم بر جامعه به جای فرهنگ تعامل، فرهنگ تقابل وجود داشته باشد نمی توان انتظار داشت که ایمنی رعایت شود.

    مختاری با توجه به موقعیت راهبردی مشهد در منطقه ابراز داشت: افزایش مراکز صنعتی و تولیدی و نیاز این مراکز به مواد اولیه و تجهیزات خاص که گاها در طبقه بندی کالاهای خطرناک و یا محموله های ترافیکی می گنجد، افزایش تردد اینگونه وسایل نقلیه را در معابر شهری به دنبال داشته است. عبور محموله های ترافیکی از معابر درون شهری سبب افزایش تخریب زیرساخت ها شده و عدم توجه به تردد کالاهای خطرناک به ویژه در مناطق شهری می تواند منجر به بروز فاجعه گردد، از این رو سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد به عنوان متولی حمل و نقل بار در این شهر نسبت به اجرای طرح مدیریت تردد ضوابط تردد محموله های ترافیکی و کالاهای خطرناک در معابر درون شهری مشهد مقدس اقدام نموده است.

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در خصوص ضرورت اجرای این طرح عنوان کرد: علیرغم تعداد بیشتر و گرانتر بودن تسهیلات و زیرساختهای شهری نظیر تقاطعها و پلهای غیرهمسطح به نسبت زیرساختهای جادهای، ضابطه مشخصی برای تردد محمولههای ترافیکی در معابر درون شهری وجود ندارد. از سوی دیگر در خصوص حمل مواد خطرناک نیز تفاوت زیاد ماهیت شهر و جاده نظیر تفاوت در کانونهای جمعیتی، تراکم ترافیک، وجود مراکز حساس نظیر مدارس و بیمارستانها و... سبب بروز خسارات جانی و مالی فراوان در صورت کوچکترین سهلانگاری خواهد شد.

    وی افزود: در این سازمان ضوابط مقررات مربوط به بارگیری، حمل و تخلیه، مسیرها و زمان های مجاز تردد، مقررات مربوط به اسکورت و علائم و تجهیزات ایمنی لازم، روند صدور مجوزها و مسئولیت ها و حدود وظایف سازمان ها و ارگان های مرتبط و مقررات مربوط به رانندگان و ناوگان حامل محموله های ترافیکی و کالاهای خطرناک ارائه شده است که در سال 97 و پس از تصویب در مراجع ذی ربط، این مجموعه ضوابط در شهر مشهد اجرا می گردد

    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد در پایان خاطرنشان کرد: این سازمان در راستای اجرای طرح‌های فوق دوره‌های آموزشی متفاوتی با موضوع ایمنی حمل و نقل بار ویژه رانندگان ناوگان باری برگزار کرد که آشنائی با قوانین و مقررات حمل و نقل بار درون شهری، حفاظت و ایمنی حمل و نقل بار درون شهری، آتش نشانی و امداد و نجات و کمک‌های اولیه و آشنایی با قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی از جمله عناوین دوره‌های فوق می باشد.

     

    تعداد بازدید: 126
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,280,520
  تعداد بازدید امروز : 609
  تعداد بازدید دیروز : 838
  آخرین به روزرسانی : 14:06  1397/07/23
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد