32°C آفتابی
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 197
    کد: 129481
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۴/۰۷
    مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد خبر داد

    آغاز به کار ستاد نوسازی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری

    موتورسیکلت‌ها سهم مؤثر و ویژه‌ای در آلودگی سطح شهرها دارند به گونه‌ای که هر موتورسیکلت بنزینی بیش از 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 4 آلودگی تولید می‌کند از طرفی خودروها فرسوده نیز در این بین منشأ آلودگی‌های فروانی در شهرها هستند.
    آغاز به کار ستاد نوسازی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری

    مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد با بیان اینکه هر موتورسیکلت بیش از 8 برابر یک خودرو آلودگی دارد، گفت: طرح جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی آغاز می‌شود.

    به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، حسین مختاری در ارتباط با اقدامات این سازمان در زمینه کاهش آلودگی هوا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت‌های شهری در تمام کلان‌شهرهای کشور کاهش آلودگی هوا است.

    وی افزود: بر اساس مطالعات و همچنین اعلام آمار رسمی بیش از 70 درصد منشاء آلودگی هوا سهم منابع متحرک (ناوگان حمل و نقل) در کلان‌شهرها است.

    مختاری بیان کرد: در این بین موتورسیکلت‌ها سهم مؤثر و ویژه‌ای در آلودگی سطح شهرها دارند به گونه‌ای که هر موتورسیکلت بنزینی بیش از 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 4 آلودگی تولید می‌کند از طرفی خودروها فرسوده نیز در این بین منشأ آلودگی‌های فروانی در شهرها هستند.

     وی ادامه داد: اما سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد برای اینکه بتواند نقشی مهم در کاهش آلودگی سطح شهر مشهد داشته باشد لایحه جامع نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر، جایگزینی موتورسیکلت برقی و واگذاری دوچرخه معمولی و برقی با هدف توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری را تنظیم و به شورای شهر ارائه و به تصویب رسانده تا به عنوان اولین شهر در کشور اقدامی مؤثری در این عرصه به انجام رسد.

    مختاری عنوان کرد: در این مصوبه تا سقف 80 درصد قیمت مصوب ناوگان از محل خط اعتباری شهرداری یا سرمایه گذاران تسهیلات ارزان‌قیمت با تخصیص یارانه حداکثر 6 تا 8 درصد از نرخ سود مصوب بانکی اختصاص یافته است.

    وی در پایان یادآور شد: امید است با اجرایی شدن این مهم و با آغاز فعالیت ستاد نوسازی سازمان مدیریت حمل و نقل بار واقع در میدان شهدا ساختمان توس گام مؤثری در کاهش آلودگی هوا و ارتقای سطح ایمنی و کاهش ریسک تصادفات برداریم.

     

    تعداد بازدید: 197
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پرسشهای متداول
  ارتباط با ما
  ملاقات با مسوولین
  نقشه سایت
  معاونت حمل و نقل شهرداری مشهد
  شهرداری مشهد
  استانداری خراسان رضوی
  نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران
  مجموع بازدیدها : 2,240,263
  تعداد بازدید امروز : 99
  تعداد بازدید دیروز : 142
  آخرین به روزرسانی : 14:47  1397/04/23
  تلفن :33448356-33448360
  فاکس :33448362
  آدرس :مشهد مقدس، انتهای خیابان فدائیان اسلام، روبه روی ساختمان راه و ترابری، ساختمان غدیر، طبقه همکف، سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه.
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری انجام میگردد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد